Obec Hrabušice je turistická oblasť, leží 1 km od národného parku Slovenský raj a 14 km juhovýchodne od Popradu - Tatry. Obec je vstupnou branou do Slovenského raja. Má  vyhodnú polohu leží v  strede miest Poprad,Kežmarok,Levoča a Spišská Nová Ves so vzdialenosťami od nich od 14 km do 17 km.

V obci sú  3 reštaurácie a 5 obchodov s potravinami, takže hostia majú možnosť stravovania aj v reštauráciach podľa vlastného výberu. Ďalšie 2 reštaurácie sú  2km od penzionu vzdialenom autokempe Podlesok priamo pri vstupe do rokliny Suchá Bela.

 
    PENZIÓN REPKA - sa nachádza na okraji v obci Hrabušice na vedlajšej tichej ulici Obchodná 77 , len 1 km od národného parku. V prevádzke je od roku 2000  a pravidelne sa po sezóne renovuje a modernizuje každý rok exterier a interier penzionu, aby poskytol ubytovaným hosťom príjemný pobyt čo sa nám darí viď. len same pozitívne hodnotenia v knihe návštev cestovných agentúr napr.na stránke www.limba.sk   /hľadaj objekt 1275/  

Ubytovanie poskytujeme na dvoch samostatných poschodiach v 6 izbach.V penzione býva len majiteľ s manželkou, oddelene od ubytovaných hosti, s vlastným vchodom.

Na úplne spoznavanie a prejdenie všetkých roklín a miest v Slovenskom raji je potrebne 5 až 7 dni plus ďalších 5 dni na spoznavanie všetkých kultúrnych pamiatok v okolitých mestach.